راه اندازی نخستین ایستگاه قطار گردشگری راه ابریشم با نام فارس

غلام حسین ولدی، مدیرکل راه آهن استان فارس خبر داد که قطار گردشگری راه ابریشم با نام عقاب طلایی، اواخر ماه گذشته (مهرماه ۹۷)  وارد ایران شد و نخستین ایستگاهش استان فارس بود. وی صحبت‌هایش را چنین ادامه داد: این قطار از مرز سرخس وارد ایران شد و به عنوان اولین ایستگاه در سعادتشهر، مرکز شهرستان پاسارگاد توقف کرد.

آقای ولدی بیان کرد که در این قطار گردشگری ۱۹ تن گردشگر حضور دارند و ۳۴ خدمه‌ی اهل روسیه نیز همراهشان هستند. گردشگران نیز از کشورهای آرژانتین، آمریکا، انگلیس، روسیه و استرالیا آمده‌اند.

ایستگاه قطار گردشگری راه ابریشم

مدیرکل راه آهن استان فارس همچنین افزود: گردشگران خارجی که با این قطار به ایران آمده‌اند، پس از دیدن آرامگاه کوروش در پاسارگاد و شهرستان مرودشت به سمت شیراز می‌روند تا از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی این مرز و بوم دیدن کنند. وی چنین ادامه داد که: قطار راه ابریشم شبِ شنبه از شیراز به سمت اصفهان می‌رود و از شهرهای کرمان و مشهد نیز عبور کرده و در نهایت از مرز سرخس خارج می‌گردد.

قطار گردشگری راه ابریشم دومین قطار گردشگری بین المللی است که در ماه جاری از استان فارس عبور می‌کند و در تاریخ یکشنبه ۲۲ مهر ماه نیز قطار عقاب طلایی وارد این استان شده بود. قطار عقاب طلایی ۶۶ گردشگر خارجی را میزبانی می‌کرد.

این مقاله تا چه میزان برای شما مفید بود؟

علی رضائی اصل

بنده علی رضائی اصل، فارغ التحصیل رشته مهندسی عمران هستم؛ پس از اتمام تحصیلات به تدوین فیلم پرداختم ولی با توجه به علاقه ای که در زمینه دیجیتال مارکتینگ، برنامه نویسی و داشتم، این سایت را ایجاد کردم تا باتوانم در راستای توسعه و شناخت مناطق گردشگری موفق باشم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *