تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه در مجلس تصویب شد

تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه در مجلس تصویب شد، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با تبدیل سازمان میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به وزارتخانه موافقت کردند.

نمایندگان در نشست علنی روز چهارشنبه، ۱۰ مردادماه مجلس شورای اسلامی با ماده واحده طرح تشکیل وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با ۱۳۷ رأی موافق، ۴۱ رأی مخالف و یک رأی ممتنع از مجموع ۱۹۹ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در گفتگویی که با رئیس فراکسیون میراث فرهنگی انجام شده است، ایشان با بیان اینکه ممکن است به علت وجود مواردی در این طرح مذکور به کمیسیون تلفیق برگردد اظهار داشت: ممکن است کمیسیون مشترکی برای بررسی جزئیات این طرح تشکیل شود. وی بابیان اینکه نمایندگان مدت‌ها است در تلاش برای تصویب این طرح هستند تصریح کرد: چرا که این وزارتخانه سهم کمی را از بودجه کشور دارد به همین منظور برای افزایش سهم آن از بودجه نیاز به یک ثبات مدیریتی داریم.

براساس ماده واحده طرح مذکور، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تمام اختیارات و وظایفی که به موجب قوانین و مقررات دارا است، با رعایت بند(د) ماده (۲۹) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶/۷/۸ با اصلاحات و الحاقات بعدی و بند(الف) ماده(۲۸) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۹۵/۱۴/۱۲ و بدون توسعه تشکیلات و افزایش نیروی انسانی به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تبدیل می شود و بار مالی ناشی از تغییر عنوان از محل منابع داخلی و صرفه جویی تأمین خواهد شد.

تبصره ۱- کلیه امکانات، اموال و نیروی انسانی سازمان مزبور در اختیار وزارتخانه جدید قرار می گیرد.

تبصره ۲- شرح وظایف وزارتخانه میراث فرهنگی مطابق قوانین مورد عمل سازمان مذکور خواهد بود و دولت موظف است تغییرات در شرح وظایف وزارتخانه جدید را حداکثر ظرف مدت یک سال برای تصویب به مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

تبصره ۳- هرگونه افزایش نیروی انسانی، امکانات و بار مالی برای وزارتخانه موضوع این ماده در طول دوران اجرای برنامه ششم توسعه ممنوع است.

مطالب پیشنهادی

این مقاله تا چه میزان برای شما مفید بود؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *